Jak na výzdobu velikonočního stolu?

Blíží se nám Velikonoce, největší křesťanské svátky, také doba, kdy více uklízíme a snažíme se vyzdobit příbytky na přicházející svátky jara. Víte, jak si originálně vyzdobit sváteční stůl?

Na velikonočně prostřený stůl určitě patří kromě svátečního ubrusu, popřípadě běhounu, také klasické velikonoční pochoutky jako je mazanec, či velikonoční beránek. Ve váze by neměly chybět větvičky zlatého deště, či březových větviček. Hospodyňky je tradičně ověšují zdobenými kraslicemi.

K ošatce s velikonoční výslužkou se hodí určitě dřevěné dekorace na stůl. Třeba dřevěné kroužky na ubrousky, anebo můžete pro větvičky zvolit dřevěnou vázu. Sjednotíte tak vzhled dekorací, chcete-li jít ještě dál, můžete na stůl umístit klasické velikonoční osení v dřevěné misce. Takovýto „obyčejný“ vhled velikonočního stolu skvěle doplní klasický bílý ubrus. Umírněné barvy naznačí souznění s přírodou, barevná velikonoční vajíčka, větvičky ve váze a zasazené osení tak vedle dřeva a bílé barvy lépe vyniknou.

Na stůl určitě patří i svíčky, dají se sehnat i ozdobné ve tvaru velikonočních vajíček, ty nejsou většinou vhodné na běžné zapálení, také slouží spíše jako zajímavá dekorace. Chcete-li dodržet přírodnější a jednodušší vzhled stolu, zvolte svíčky ze surového včelího vosku, mají příjemnou vůni, jsou zdravé, netoxické a jejich vzorek ve tvaru včelích pláství je velice zdobný. Takové svíčky si s dětmi můžete vyrobit doma, dají se sehnat sady na výrobu svíček ze včelího vosku. Ukrátí to dětem čas při čekání na Velikonoce, budou mít zábavu o velikonočních prázdninách a vy budete mít nádhernou, originální a především voňavou dekoraci.

PR článek