Jak si rozložit ložnici tak, aby se ti co nejlépe spalo?

Ložnice je často problematicky rozpoložená a většina lidí si to ani neuvědomuje. Pokud například tobě opravdu záleží na tom, jak dobře spíš ty i tvůj partner a chceš to zlepšit, tak se dnes můžeš podívat na několik jednoduchých rad, jak vylepšit tvoji ložnici, tak abys spala lépe.

Zapřemýšlej nad investicí do žaluzií

Jednou z prvních rad bude investice do žaluzií, tedy pokud je už nemáš. Jde totiž o to, že kvalitu spánku do velké míry ovlivňuje světlo během noci. I když máš v bytě zdroje světla, jako jsou diody, tak už to znamená ovlivnění jednotlivých hormonů v průběhu spánku a ty se tak nemůžeš jednoduše dostat do fáze hlubokého spánku.

Náš tip: Milujete design a přejete si mít doma originální vlastnoručně dělané dekorace? Neumíte malovat? Nevadí! Pořiďte si pomocníka. Sada na malování podle čísel udělá umělce i z vás!

Nespíš náhodou hlavou v rohu?

Spaní hlavou v rohu postele a místnosti je další problém, který ale tentokrát dělá opravdu velká spousta lidí. Pokud se chceš vyspat kvalitně a potíží, tak bys naopak měla mít hlavu umístěnou do prostoru. Jaký je důvod jde jen těžko říct, rozhodně se ale jedná o běžnou součást všech druhů rozložení místnosti na základě orientálních věd. A sama si někdy vyzkoušej, že spát s hlavou do prostoru je mnohem příjemnější.

Teplota v místnosti je velice důležitá

Teplota je pak poslední věcí, kterou zmíním v dnešním článku. Je velice důležitá kvůli tomu, že pokud máš postel v příliš vyhřáté ložnici, tak má tvoje tělo tendenci držet vysokou teplotu a hůře tak dochází k jejímu snížení, což je přirozenou součástí mechanismu při usínání. Alespoň při usínání bys tak měla vyvětrat místnost a ideální teplota se uvádí mezi 17 až 20 stupni. Navíc pokud budeš mít v místnosti trošku chladněji, přeci nevadí, za předpokladu, že máš kvalitní peřinu, pod kterou se nepotíš a cítíš se v dokonalém pohodlí.

PR článek