Zařiďte si obývací pokoj tak, aby vám plně vyhovoval

Sto rodin, sto různých požadavků. Může to tak velmi dobře být, zvláště pokud jde o obývací pokoj. Trávíme v něm velkou část dne, a to, co se v něm odehrává, záleží především od toho, jak staří obyvatelé jej používají, jaké mají zájmy a kolik jich je. Zařídit si obývák sám pro sebe je snadné. Ale pokud máte v obýváku najít prostor pro dospělé i děti, do toho zapasovat ještě místo, kde byste se mohli věnovat své práci, když je to možné, a také najít dost úložných prostorů, je docela „oříšek“.

Sedací souprava právě pro vás

Páru seniorů možná postačí klasická sedačka s možností rozložení. Pro případ, že by přijely děti nebo vnoučata, pravnoučata, je bude kde uložit. Naopak početné rodiny možná zvolí sedací soupravy do U, na nichž se pohodlně uvelebí malé děti, rodiče ale také pubertální osazenstvo, které chce nejraději ležet a poslouchat hudbu nebo se dívat na TV.

Gauč nebo sedačku bychom měli vždy volit s ohledem na celou rodinu, všechny její členy tak, aby v obýváku každý našel své místo a vy mohli trávit čas společně. Vybírejte i s ohledem na barvu. Světlejší tóny nechte na později v případě, že máte batolátka nebo děti ve školkovém a školním věku. 

Komoda, která do obýváku ladí

Pokud chcete do obývacího pokoje umístit komodu nebo komody, neváhejte. Díky nim získáte dost prostoru, zároveň bude obývák působit vzdušně a moderně. Volit můžete např. komody Dub Sonoma v šuplíkovém provedení, nebo komody Wenge, jejichž hnědá barva je velmi příjemná a hodí se do drtivé většiny interiérů.

Ještě stůl alá kancelář

I kancelářský stůl někdo potřebuje umístit do obýváku. Jestli je to váš případ, nejlépe s okolím splývají stoly bílé, pokud je prostor vymalován na bílo. Působí nenápadně a nebudí pozornost, což zřejmě v obýváku budete od kancelářského stolu očekávat.

Nábytek do obýváku, ale i koupelny, kuchyně, ložnice, dětského pokoje a jiných prostorů, najdete na signal-nabytek.cz.

PR článek