Dřevo na topení kupujeme již pátým rokem

Dřevo na topení si kupujeme s manželem již pátým rokem. Je to především z toho důvodu, že chceme ušetřit na energiích, které jsou poměrně dosti finančně náročné. Z tohoto důvodu si manžel nechal v bytě zhotovit krb, který je naprosto dokonalý a já jsem se do něj absolutně zamilovala. Krb jsem si vždycky přála, avšak v našem bývalém bytě nebyla možnost pořídit si krb. V našem krásném malebném domečku, který manžel zdědil po babičce, je ovšem všechno jinak a krb sem naprosto jednoznačně patří. Nejčastěji do něj kupujeme tvrdé dřevo, jako je například dub, javor, jasan či habr. Občas si ovšem necháme dovést i měkké dřevo, které má ovšem zcela jiné vlastnosti než dřevo tvrdé. V každém případě nás topení dřevem přijde levněji než vytápění elektrickým proudem. 

Dřevo na topení je jako závislost

Dřevo na topeníve vás vzbudí nemalou závislost. Já osobně si bez vůně dřeva nedokážu představit svůj běžný večer u krbu. Miluji ty večery, kdy si s manželem sedneme na gauč a necháváme se unášet vůní a teplem, které kolem nás sálá. Kromě toho březové dřevo tak náramně a nezaměnitelně voní. Na té vůni jsem doslova a do písmene závislá. Štípané palivové dřevo vám navíc firma přiveze až domů, a tak se nemusíte v podstatě vůbec o nic starat. Stačí si ho jen přinést domů a hodit ho do krbu. 

Dřevo na topení se vyplatí

Dřevo na topení se rozhodně vyplatí. Za štípané palivové dřevo totiž zaplatíte mnohem méně než za elektrický kotel, který vám bude vytápět dům. Dřevo vám navíc firma doveze až domů, a to o délce 25 cm až 50 cm. Stačí si jen vybrat, k čemu dřevo budete používat a podle toho se rozhodnout. Dřevo navíc zvládne objednat i žena, která se v těchto věcech příliš neorientuje a když se potřebuje člověk na něco zeptat, na druhé straně se vždycky najde někdo, kdo s výběrem rád poradí. Poté už nezbývá nic jiného než se pohodlně usadit na křeslo a užívat si teplo domova v tom pravém slova smyslu.

PR článek