Finské sauny: Poznejte luxus saunování v soukromí svého domova

Finské sauny jsou velmi oblíbené, jedná se totiž o tradiční způsob saunování, který nabízí kýžený relax. Tuto saunu si můžete pořídit domů, ideální místo pro odpočinek tak budete mít vždy na dosah. Vybírat můžete z různých saun a různého příslušenství pro skvělý zážitek.

Nabídka saun

Finské sauny jsou vyráběny z kvalitního dřeva, je tak zajištěna dlouhá životnost. Kromě toho jsou vybaveny bezpečnostním sklem a intimním osvětlením pro příjemnou atmosféru. V nabídce najdete finské sauny zařízené moderně či tradičně, samozřejmě pak můžete vybírat i podle rozměrů. Najdete tak ten pravý model, který můžete umístit do koupelny, či třeba do ložnice. Kapacita saun je zpravidla pro dvě až pět osob dle vybraného modelu.

Saunování

Pro saunování jsou s oblibou využívány také infrasauny, ty se však způsobem saunování poněkud liší. Zatímco po pobytu v infrasauně není žádoucí ochlazování, u finské sauny je to nezbytností. Je totiž vyhřátá na vysokou teplotu. Saunování proto probíhá ve třech cyklech. Jeden cyklus se skládá z pobytu v sauně, a to na deset až patnáct minut. Poté by mělo následovat ochlazení ve sprše či bazénu. Tento proces je příznivý pro naše tělo i mysl, domácí finská sauna je tedy skvělou investicí.

Příslušenství

Abyste si saunování mohli užít naplno, je nabízeno také různé příslušenství. Samozřejmostí jsou saunová kamna, která se postarají o vyhřátí sauny. Již během dvaceti minut je sauna připravena k použití. Pořídit si navíc můžete lávové kameny, vědro s naběračkou, saunové čepice, kilty a další vybavení. Získáte tak vše, co je třeba k příjemnému odpočinku. Kromě domácích saun jsou dostupné také venkovní sauny, které jsou netradiční doplňkem zahrady.

Domácí sauna nabízí jedinečnou možnost. Za saunováním už tak nebudete muset nikam cestovat, stačí pár kroků a můžete si užívat teplo, které prohřeje váš organismus.

PR článek