Krbové vložky s výměníkem zajistí vytápění okolních místností

Krb je velmi oblíbenou součástí domu – kromě tepla vytváří také příjemnou atmosféru a je oblíbenou součástí domácnosti. Je však důležité zajistit vytápění také ostatních místností. K tomu vám mohou pomoci krbové vložky s výměníkem, jelikož umožňují napojení na topný systém v domě a zajistí tak celkové vytápění.

Topný systém

Výhody krbové vložky s výměníkem spočívají v její možnosti propojit ji s topným systémem domu. Nezáleží na tom, zda se jedná o akumulační nádrž, bojler, podlahové vytápění či klasické topení v jednotlivých místnostech. Krbovou vložku můžete propojit v podstatě s čímkoliv a zajistit tak vytápění i v dalších místnostech než pouze u krbu. Jedná se tak o efektivní řešení, které je s oblibou využíváno také v nízkoenergetických a pasivních domech.

Druhy krbové vložky

Jestliže se rozhodnete pro nákup krbové vložky, je třeba zaměřit se na několik parametrů. Tento produkt je totiž nabízen v mnoha různých variantách. Můžete tak vybírat dle různých druhů prosklení – rovného, rohového, průhledového a řady dalších. Kromě toho máte na výběr i z různých velikostí, díky čemuž najdete ideální řešení přesně pro váš interiér. V neposlední řadě je pak důležitý také samotný design, který se u jednotlivých modelů může značně lišit.

Kompletní projekt

Pokud zvažujete zařízení krbové vložky s výměníkem, je důležité zohlednit také řadu dalších parametrů. Důležité jsou především rozměry komínu, tepelný výkon a další technické parametry. Velký význam mají také technické parametry domu – jedná se o standardní dům, dřevostavbu či montovaný dům? To vše může ovlivnit váš výběr.

Vzhledem k tomu, že je třeba přizpůsobit svůj výběr mnoha parametrům, hodí se mít se při výběru na koho obrátit. Proto neváhejte využít možnosti požádat o radu odborníky na krby, kteří s vámi najdou to nejlepší řešení.

PR článek