Výhody dřevodomů

Dům ze dřeva je ekonomická stavba, která díky nízké hmotnosti konstrukce nevyžaduje vyztužený základ. Díky hygroskopičnosti přírodního materiálu se prostory v zimě dobře zahřejí a v horkých dnech zůstává chlad. Dřevěné domy vydrží staletí a zůstanou vnoučatům, proto stále více rodin volí eko-bydlení na svých pozemcích místo městských bytů.

Proč jsou dřevěné domy tak dobré?

Hlavním lákadlem dřevěných domů je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Přírodní materiál příjemně voní, je netoxický, v takové místnosti se dobře dýchá. Stěny nevypouštějí nebezpečné látky, domy jsou tak bezpečné pro alergiky a astmatiky.

Mezi další výhody dřevěných domů patří:

  • Stavba je levnější než stavba domů z jiných stavebních materiálů.
  • Na měsíc seženete hotové bydlení bez ohledu na roční období.
  • Pro stavbu není potřeba žádný kapitálový základ.

Minimální náklady na dokončení, protože majitelé nejčastěji dávají přednost malování stěn základním nátěrem.

Pěkný podhled na dům.

Pro stavbu domu je nejlepší použít dub a modřín, nakupovat materiál od důvěryhodných firem. Stupeň vysušení dřeva musí být vysoký, aby se stavba během provozu nedeformovala.

Velký význam má kvalifikovaný stavební dozor při stavbě dřevostavby, který zajišťuje kontrolu ve všech fázích výstavby stavby. Dodavatelé se často snaží dokončit projekt rychleji, ignorují technologii, zkracují dobu práce, a to má dopad na kvalitu stavby a její životnost do budoucna. Nezávislý technický dozor na stavbě dřevostavby pomáhá přenést odpovědnost za kontrolu a sledování na bedra kompetentních specialistů. V důsledku toho bude váš dům postaven v souladu s požadavky a platnými normami.

PR článek