Návod na balení dárků ve vintage stylu: Překvapte blízkých vlastnoručně, naučíme vás to

Mnoho lidí si nad balením dárků neláme hlavu. Buď jejich dají zabalit někomu do dárkové služby nebo jejich hodí do taštičky. Pokud chcete patřit mezi výjimečných lidí, udělejte si to všechno samy. Od vzoru na papíře až po vlastnoručně udělané dekorace balíčku. Fantazii se meze nekladou, ale stejně jako na adventních věncích, či jiných vánočních dekoracích, i při balení dárků jsou v kurzu přírodní ozdoby, jednoduchost a nádech vintage.

brand logo
Co budete potřebovat?
Základem je obyčejný hnědý balicí papír, který najdete v papírnictví či obchodech s bytovými doplňky. Na místo dekoračních stužek použijeme jutový provázek. Dále budeme potřebovat jehličí, větvičky s nějakými bobulovité plody, šipkami nebo šiškami, ptačí pírka, cokoliv, co najdete při procházce přírodou a bude se vám to zdát vhodné. Kdo chce, může přidat například i sušené kolečka citrusů, celou skořici či badyán.

Aby balíček působil ještě sviatočnejšie, můžete na závěr přidat vánoční kouli, rolničku či jinou ozdobu dle vašeho výběru. Vzor na papír uděláte buď pomocí razítek, které se dají koupit v obchodech s kreativními potřebami či papírnictví nebo si daný motiv vyřízněte do bramboru. Razítko ze bramboru nebo gumu z tužky potom namočte do temperové barvy a vesele zdobte papír podle vašich představ.

Tip: Nebojte se nedokonalosti a rozdílnosti namalovaného vzoru. Vypadá to autenticky a je to zároveň důkaz o tom, že jste to vyrobili samy.

PR článek