Hrušky na celou zimu! Vyberte si tyto 4 odrůdy a neprohloupíte

Mají výbornou skladovatelnost, díky které si na nich můžete pochutnávat celou zimu. Vyberte si ze 4 ověřených odrůd hrušek do vaší zahrady.

‚Lucasova‘

Odrůda je také známá jako ‚Alexander Lucas‘, je francouzská odrůda s poměrně velkými plody s mírně drsnou zelenou, v době zralosti zelenožlutou slupkou s načervenalým líčkem. Dužina je belavožltá, velmi šťavnatá, jemně kořeněná. Plody se sklízejí v polovině října, vydrží do konce prosince až ledna. Nevýhodou pro pěstitele je, že jde o špatného opylovači, stromy rostou bujně, vyžadují hluboké a výživné půdy. V chladnějších polohách mohou mít plody řepovitým chuť.

‚Bohemica‘

Patří k novějším odrůdám současného českého šlechtění. Díky vysoké úrodnosti, atraktivním plodem, dobré chuti a vysoké mrazuvzdornosti se právem stala najrozširovanejšou odrůdou v současné velkovýrobě. Její velkou předností je i velmi dlouhou dobu skladování – až do dubna. Plody jsou středně velké, vyduté fľaškovitého tvaru, žlutozelené barvy s nevýrazným růžovým líčkem. Dužina je sladká, středně šťavnatá.

Podobně jako ‚Bohemica‘ i ‚Dicolor‘ patří do nové vlny českého šlechtění. Stala se druhou najvysádzanejšou odrůdou mezi hruškami. Vyniká atraktivním vzhledem červeno-zelenou plodů, vynikající chutí a dlouhým časem skladování – do února. Plody jsou středně velké, rovnoměrného hruškovitého tvaru. Dužnina je bílá, šťavnatější, aromatická, velmi sladká s máslovitou konzistencí.

Francouzská odrůda ‚Olivier de Serres‘ se sklízí koncem října a skladuje až do března. Plody spolu s listy vydrží na stromech velmi dlouho, ale nevýhodou je jejich tvrdá a hrubá slupka pokrytá rezavými pihami. Belavožltkastá dužina je kolem jádřince, kamienkovitá, no i tak dost šťavnatá s velmi dobrou, slabě kořeněnou chutí.

PR článek