Otužilá kráska v záhoně nebo nádobě! Představujeme vám Skim

Skim patří iu nás mezi oblíbené otužilé mrazuvzdorné kyselomilné rostliny vhodné do nádob či záhonů. Na jaře kvete květy bílé nebo krémové barvy, z nichž vznikají červené plody.

Kam ji vysadit?

Při výsadbě je třeba se vyvarovat suchým místům rozpáleným sluncem. Na takových stanovištích se listy rychle zbarví a pokryjí šedými skvrnami. Skim má ráda zastíněná místa i pod vyššími keři, které jí stíní. Rostlině dopřejte kyselou rašelinovou až neutrální, vzdušnou a vždy vlhkou půdu. Každoročně v dubnu nebo v květnu nasypte v jejím okolí tlustou vrstvu vlhké rašeliny, kompostu nebo dobře vyzrálého hnoje. Na povrch půdy nedávejte kůru, piliny ani jiný materiál, Skim nesnáší nastýlku. Mladé rostlinky vysazujte podle oblasti od března do června, kdy už je půda teplejší. Nesaďte jejich hlouběji, než původně rostly, protože nebudou kvést.

Otužilá skimie rozzáří vaši zahradu.
péče

Skim je přirozený kompaktní keř, který nevyžaduje řez nebo jen slabý. Pokud ji hluboko seříznete, může jí to uškodit. Odstraňujte pouze suché větvičky, poškozené seřízněte až po zdravé dřevo. Pokud má keř nevyvážený tvar, nevhodně rostoucí výhonky zkraťte hluboko, řezem v korunce. Staré rostliny je lepší nahradit, než se pokoušet o jejich zmlazování. Jsou náchylné na puklice.

I když je Skim mrazuvzdorná, mladé rostliny třeba chránit během zimy pomocí jutoviny, netkané textilie nebo bublinkové fólie.

PR článek